Różnica między kosmetykami naturalnymi a kosmetykami organicznymi

kwiat - produkty organiczne

 

Osoby, które tak jak ja, lubią poczytać sobie składy i przeanalizować, bo będą kłaść na swoje ciało, twarz lub włosy, na pewno znają pojęcia takie jak produkty naturalne i produkty organiczne. Czasem sądzimy, że to w sumie dwa synonimy, a tak nie jest. Jest dość spora różnica, czy produkt jest naturalny, czy organiczny. Jaka? Do pewnego momentu ciężko ją ustalić, ale są pewne wyznaczniki, które pozwalają odróżnić jeden kosmetyk od drugiego.

Kosmetyki naturalne są produktami, w skład których wchodzą substancje znajdowane naturalnie w naturze – jak wyciągi roślinne czy mineralne. Składniki kosmetyków naturalnych nie są pozyskiwane w laboratorium – nie będą również zawierały substancji chemicznych takich jak SLS i SLES, parabeny, ftalany, sztuczne barwniki czy zapachy.

To tego momentu opis ten pokrywa się również z kosmetykami organicznymi. Różnica między nimi, a kosmetykami naturalnymi polega na rodzaju składników, które się wykorzystuje. Tak, jak w przypadku kosmetyków naturalnych, produkty organiczne złożone są z substancji pozyskanych z natury – jednak wszystkie rośliny, z których czerpie się ekstrakty, muszą spełnić wysokie wymagania pod względem czystości. Składniki kosmetyków organicznych uprawiane są bez chemicznych nawozów czy pestycydów. Nie ma w nich śladu GMO oraz nie testuje się ich na zwierzętach. Nie są zabezpieczone sztucznymi konserwantami. Każdy kosmetyk organiczny musi posiadać odpowiedni atest, który potwierdza jego charakter.

Kupując kosmetyki organiczne, trzeba również zwrócić uwagę na to, jaki atest one posiadają. Jest różnica, czy kupimy produkt „w 100% organiczny„, „organiczny” (przynajmniej 95% składników jest organiczny), czy produkt „ze składnikami organicznymi„, w których nie więcej niż 70% to składniki pochodzenia organicznego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>