Za co kochamy naturalne kosmetyki?

Nie chodzi o modę.

Nie chodzi o to, że cała chemia jest be. Że wszystkie sklepowe kosmetyki są be, że trzeba je odstawić, że szkodzą, powodują raka, trądzik, biegunkę i depresję. No, dobra. Nie każda chemia jest pożyteczna, ale nie wybieramy naturalnych środków tylko dlatego, że „tak robiono to kiedyś”, a zatem „to” było słuszne i dobre. Przecież kiedyś też nie znali penicyliny.

A jeśli już wybieramy zioła i naturalne „kosmetyki”, to  pewnie dlatego, że…

…są tanie. Na ogół.
I to o ile. Za dwa razy mniej, mamy dwa razy więcej w porównaniu z cenami sklepowymi. Ceny większości (podkreślam – większości) składników, takich jak zioła, są śmiesznie niskie, a starczają na długo. A jeśli ktoś bawi się w ziołowy ogródek, to część z nich ma za darmo.

…są delikatne
Nie ma chemii, to i alergenów mniej. Większość naturalnych półproduktów, z których komponujemy domowe mazidła i mikstury, to substancje, które nie uczulają. Zdarza się, że nawet pomagają w walce ze stanami zapalnymi. Pewnie, że z powodu braku chemii są mniej trwałe. Coś za coś.aloes, naturalne kosmetyki, zalety naturalnych kosmetyków

…są nasze
Inci kosmetyków dla wielu pozostanie językiem zagadki – niektóre nazwy składników, nawet, gdyby były po polsku, części osób nic nie powiedzą. Mieszając własne mikstury, wiemy, co jest w środku i nie stykamy się z czymś, czego nie lubimy.

…pozwalają kombinować
Masz specjalne wymagania? Tonik ryżowo-cytrynowy lub szałwiowo-pietruszkowy? Maska jajeczna z olejem z pestek winogron? Zapomnij – tego w drogerii nie dostaniesz. Takie rzeczy tylko u ciebie u w kuchni. :)

…wspomagają leczenie
Czy zastąpią tradycyjną medycynę? Wątpię. Czy zaszkodzą? Wątpię. Czy pchną do przodu leczenie oparte o maści i tabletki? Pewnie. Ile razy zioła zadziały tam, gdzie leki zawiodły? Wbrew pozorom, lekarze nie krzywią się na zioła tak bardzo, jak myślisz – o ile działasz w granicach rozsądku.

…fajne z tego hobby
Kto nie słyszał, że kobiety zawsze były tymi, które „uzdrawiały”, gdy to mężczyźni wojowali i nabijali sobie siniaki. Podobno osobniki żeńskie lubią grzebać w ziemi, sadzić, zbierać, suszyć i mieszać.Jedne z nas szydełkują, a inne mieszają w kotle z czarnym kotem na ramieniu. A efekty tego mieszania wpychają potem rodzinie przy każdej możliwej okazji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>